Ana içeriğe atla
Submitted by Anonymous (doğrulanmadı) on 23 August 2009

Merhaba deÄŸerli dostlar,
Size Şırnak Emek Platformu (KESK-DÄ°SK) adına bu mesajı yazıyorum. TMK MaÄŸduru Çocuklar için Şırnak'ta bazı çalışmalar yapmak istediÄŸimizi ve kurumsal olarak sürece destek vermek istediÄŸimizi belirtmek isterim.
Öncelikle Şırnaklı TMK maÄŸduru çocuklarla ilgili elinizde bir rapor veya ayrıntılı bilgi içeren belgelerin olmadığını düÅŸünüyoruz. Bizim açımızdan geç kalınmış olsa da, çocuklarımız için geniÅŸ kapsamlı bir durum raporu hazırladığımızı söylemek isterim. Çalışmamızın içeriÄŸini sizlerle paylaÅŸmak istedik. Bu ÅŸekilde sizin de istediklerinizi çalışmaya ekleyebiliriz.

ÅžIRNAKLI TMK MAÄžDURU ÇOCUKLAR

1. Şırnaklı, tutuklanan çocuk sayısı, isimleri ve yaÅŸları
2. Serbest bırakılan çocuklar
3. Çocukların yargılandığı konular ve cezalar
4. Çocukların aile bilgileri (bu, çocukların genel yaÅŸam koÅŸullarının ortaya konulması için, ailelerinin bilgisi dahilinde)
5. Eğitim bilgileri (tutuklandıkları anda okullu olup olmadıkları ve okullu olanların şu anki eğitim faaliyetleri)
6. Çocukların davalarıyla ilgilenmiÅŸ ve halihazırda ilgilenen avukatlar ve iletiÅŸim bilgileri (kendilerinin bilgisi dahilinde olacak)
7. Tümünün genel ihtiyaçları (rehabilitasyon, eÄŸitim ve araç-gereçleri, mali konular ve bugüne kadar bu konularda yapılanlar)

Taslak olarak hazırladığımız bu çalışmayı Şırnak Barosunun bazı avukatlarıyla sürdürmeyi istiyoruz. Bu konuda onların da somut bir çalışması olmadığı için biraz zamanımızı alabilir. Ancak en kısa zamanda bitirmeyi hedefliyoruz.

Bununla birlikte Şırnaklı TMK MaÄŸduru çocuklardan serbest bıraklılan çocuÄŸumuzun bu ayın sonunda gerçekleÅŸtirmeyi hedeflediÄŸiniz kampa dahil etmeyi amaçlıyoruz. Bu konuda ailesi ile temasa geçtik. Ailesini, yaÅŸadıkları süreçten dolayı ikna etmemiz gerekecek. Aynı zamanda adı geçen kamp için buradan, platform olarak destek sunmak istiyoruz. Platformun bileÅŸeni olan EÄŸitim-Sen Şırnak'ın temsilciliÄŸini yapan ve aynı zamanda serbest bırakılan çocuÄŸumuzun da öÄŸretmeni olan Serhat arkadaşımızın da kampa gelmeyi istediÄŸini söylemek isterim. Zaten kendisi de bir Psikolojk Danışman.

Åžimdilik anlatacaklarımız bu kadar. Ä°lerleyen dönemde daha sık görüÅŸeceÄŸimizi umuyoruz.
Kolay gele. Saygıyla.

Fırat Bilir (Bölge Dava EÅŸkoordinatörü-Şırnak)

Yeni Yorum yaz

Düz metin

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.